Hej!

Mam na imię Tamara i od lutego 2022 roku pełnię funkcję Local Education Officer w naszej sekcji - ESN UAM Poznań. 
Prywatnie tak samo jak i wy jestem studentką UAMu - u mnie jest to kierunek prawo na wydziale WPiA. 

 

 

Jeśli chodzi o moje erasmusowe przygody to nie mam jak na razie czym się  pochwalić, ale wiem, że jest to kwestia roku, może dwóch, kiedy to i ja wyjadę na Erasmusa, i wtedy  już na pewno się pochwalę.

 

Nie od jednej osoby słyszałam, że Erasmus to przygoda życia. Poznawanie nowych ludzi, otwarcie się na wielki świat, wspaniałe doświadczenie,  ale przede wszystkim  jest to wyjazd , który obarczony jest ryzykiem, a z drugiej strony nacechowany jest  odwagą osoby, która wyjeżdża. Niełatwo jest wyjechać do nieznanego miejsca i spędzić tam następny semestr czy też rok akademicki. Ryzykujemy, bo nie wiemy jak tam będzie, ale jednocześnie jesteśmy odważni -  wyjeżdżamy koniec końców daleko od domu i zapewne nasz rodzimy język nie będzie już  językiem “pierwszego kontaktu”. Dlatego warto mieć wsparcie  innych osób takich  jak my - studenci, które nam pomogą w tej przygodzie - bo siłą rzeczy przeżyli, albo przeżyją coś podobnego.

Pomagajmy sobie wzajemnie! #studentshelpingstudents

 

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, piszcie na  maila erasmus.uam.poznan@esn.pl Postaram się  pomóc jak najlepiej umiem.

W sytuacji, kiedy jesteście już zdecydowani  na wyjazd, lecz nie do końca wiecie, jak stworzyć swój Learning Agrement lub szukacie  pomocy w znalezieniu zakwaterowania – dodajcie się do grupy na Facebook’u Erasmus Family UAM Poznań!

Pamiętajcie też o grupie Studenckie wyjazdy!

Program Erasmus+ to nie tylko wymiany dla studentów, ale też praktyki, staże,  wolontariaty, czy wyjazdy krótkoterminowe! Dołącz do nas i korzystaj z możliwości, jakie daje ten program. Teraz twoja kolei!