Jednym z priorytowych projektów w ESNie jest SocialErasmus. Naszym zadaniem jest pomoc studentom biorącym udział w Programie Erasmus+ zintegrować się lepiej ze społecznością lokalną naszego miasta. W tym celu organizujemy wiele różnych wydarzeń wolontariackich, w które angażujemy nie tylko studentów, ale także dzieci i młodzież. Projekt SocialErasmus został stworzony z myślą o szerzeniu bezinteresowności pośród młodych ludzi. Nasze projekty skupiają się głównie na przedsięwzięciach kulturalnych i edukacyjnych, ale również troszczymy się środowisko lokalne. 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Causes of ESN kliknij logo powyżej

 

Do najpopularniejszych wydarzeń SocialErasmusowych wliczają się:

Social Inclusion Days
Obchodzimy również Social Inclusion Days, podczas których integrujemy studentów międzynarodowych z lokalnymi społecznościami i pracujemy nad lepszym i bardziej zrównoważonym światem. Stawiamy wtedy nacisk na różnego rodzaju aktywności socialowe. 

Clean Walk
Jest to prosta czynność polegająca na zbieraniu śmieci porozrzucanych podczas spaceru w parkach, lasach i innych terenach zielonych.

Erasmus in Schools
Zabieramy studentów wymiany Erasmus+ to polskich szkół różnego stopnia, aby opowiedzieć o ich doświadczeniach podczas wymiany w Polsce, o ich kulturze, języku oraz ojczyźnie. Każde zajęcia w ramach programu Erasmus in Schools mają inny temat przewodni.

Las Erasmusa
Troska o środowisko jest jednym z naszych filarów, dlatego właśnie organizujemy dla naszych studentów jednodniowe wycieczki, podczas których mogą posadzić swoje drzewa.

Hol Erasmusa
Projekt ten powstał w celu poprawy warunków instytucji socjalnych, które zajmują się opieką nad dziećmi. W ramach Holu Erasmusa odnawiamy poczekalnie, korytarze, sale zabaw w szpitalach, Domach Dziecka, przedszkolach i innych placówkach, gdzie uboższe dzieci spędzają swój czas.

Erasmus Date Auction
Niezwykłe wydarzenie stworzone w celu zbiórki pieniędzy na rzecz organizacji charytatywnych, i tym samym, dla ludzi, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Idea tej akcji opiera się na kupowaniu lub sprzedawaniu swojego czasu wolnego, tym samym poznając nowe, interesujące osoby i pomagając zrobić coś dobrego. Aukcja przyciąga nie tylko studentów wymiany Erasmus+ czy członków ESNu, ale również innych studentów z Poznania i lokalne media.

Więcej informacji:

http://esn.pl/pl/socialerasmus

 

Koordynatorka:

Marta Winkler

social.uam.poznan@esn.pl