Dlaczego ESN? Co zmotywowało Cię do dołączenia do Stowarzyszenia? Co sprawia, że wciąż masz ochotę w nim działać ?

Kiedy usłyszałem po raz pierwszy o ESN-ie pomyślałem sobie, że może to być fajna przygoda. Poznanie nowych ludzi, nowych kultur z całego świata i wymiana doświadczeń. Nie pomyliłem się. Co prawda pandemia koronawirusa przystopowała nieco nasze działania w Stowarzyszeniu i przenieśliśmy naszą działalność do sieci, ale i tak cieszę się, że dołączyłem do społeczności. Najbardziej motywuje mnie chęć działania, uczestnictwo w organizowaniu różnych eventów oraz poznanie coraz to nowych ludzi.

 

Jak nie ESN to... (kilka słów o Twoich zainteresowaniach)?

Staram się być w ciągłym ruchu. W wolnych chwilach trenuję badminton. Gdy tylko minie pandemia może wspólnie zorganizujemy jakiś event związany z tą dyscypliną sportu. Kto wie… Poza tym lubię też czasem programować. Na razie są to małe projekty, ale z każdą kolejną linijką kodu widzę postępy u siebie i chcę tworzyć bardziej rozbudowane i interaktywne dla użytkownika aplikacje. Mogę jeszcze dodać, że jestem zapalonym fanem Netflixa. Szczególnie lubię kryminały. Chociaż nie tylko. Ostatni taniec, Gambit królowej oraz Sherlock to jedne z moich ulubionych seriali.


Co Cię motywuje do wstania z łóżka? (czyli kilka słów o Twojej motywacji)

Chęć współpracy z ludźmi. Gdy widzę, że innym chce się tak mocno działać, to taka postawa również mi się udziela. Wiadomo, że czasem każdemu z nas się nie chce. I to jest w pełni zrozumiałe i akceptowalne. Kluczem jest by znaleźć w sobie siłę, by to przezwyciężyć i iść dalej. W moim przypadku są to moi koledzy, przyjaciele rodzina no i ESN. Oni dają mi motywację bym nie przespał całego dnia. :D

 

Film/serial/książka, które mają dla Ciebie duże znaczenie i dlaczego?

Jeśli miałbym wybrać jeden film/serial/książkę byłoby to trudne i krzywdzące w stosunku do innych. Niedawno zacząłem oglądać serial Lucyfer i wciągnąłem się na maksa. Urzekł mnie swoją fabułą, obsadą, miejscami. Czasem, gdy oglądam, zastanawiam się, jakby ten serial wyglądał w obecnych realiach. Tak samo? Inaczej? Co by się zmieniło? Pozostaje to w sferze moich rozmyślań, ale to kusząca perspektywa. W tym miesiącu startuje sezon 5B, do którego obejrzenia gorąco wszystkich zachęcam. Na pewno warto i nie pożałujecie tego czasu. 

 

Nowa pasja/zainteresowanie/zajęcie, które zacząłeś praktykować w czasie pandemii?

Czytanie książek. Może to nie jest coś nowego, ale w czasie pandemii znalazłem czas by nadrobić zaległości lekturowe. Z pozycji obcojęzycznych szczególnie podobała mi się seria książek Carlosa Ruisa Zafona : Cień wiatru, Gra anioła i Więzień nieba. Ciekawie poprowadzona fabuła, misternie splątanie wydarzeń, niewyjaśnione sprawy, zaskakujące wątki, intrygujące postaci. W wolnej chwili spróbuję zapoznać się z książkami Jo Nesbø. Moi przyjaciele bardzo polecają mi jego książki, szczególnie cykl kryminałów z komisarzem Harrym Hole. Chyba trzeba będzie ich posłuchać i przysiąść w wolnym dniu z filiżanką kawy i kocykiem :D

 

Na pytania odpowiedział:

Mateusz Grencel