Odwiedzając stolicę Wielkopolski, ciężko oprzeć się pokusie wykonania niezapomnianych zdjęć. Miasto jest jednak spore, a jego najpiękniejsze atrakcje potrafią się dobrze ukryć. Dlatego w tym artykule przedstawię kilka miejscówek, które idealnie wpasują się w instagramowe profile. 

 

WIATA ODPOCZYNKU, HUŚTAWKA 

 

Odpowiednie światło, perspektywa i ciekawa poza to połowa sukcesu, dodając jeszcze ładne, fotogeniczne miejsce uzyskamy świetny efekt. Pierwszą propozycją miejsca będzie Wiata odpoczynku, która jest położona w otoczeniu zieleni i przyrody, jest to idealny teren do relaksu od tłumnego centrum, a szczególną atrakcją jest huśtawka z widokiem na jezioro. 

Aby tam dotrzeć, należy wysiąść na przystanku Browarna Młyn. Można tam dojechać autobusem nr 157 z Ronda Śródka oraz nr 166 z Ronda Rataje 

 

ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW

 

Kolejna propozycja zabierze nas z ziemi, ponieważ będzie to spacer wśród zielonych liści drzew. Jest to  punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać  przyrodę z innej perspektywy, odległości oraz usiąść pod wiatą. Poznańską kładkę wśród drzew nad szklarnią możemy zwiedzać przez całą dobę, tylko wybierając porę wycieczki trzeba pamiętać, że nie ma tutaj oświetlenia, jak to w lesie. 

Dotrzeć można tam autobusem nr 184 z kierunku Rataj, Chartowa, Żegrza i ronda Śródka i wysiąść przy „Nowym Zoo”, od końcowego przystanku należy iść około 200m wzdłuż ulicy Krańcowej. Po 200 metrach skręcamy w prawo i po krótkim spacerze dochodzimy do kładki. 

Do i z atrakcji dojedziemy także tramwajami nr 6 i 8, wysiadamy na przystanku „Mogileńska” i idziemy wzdłuż ulicy Mogileńskiej. Droga z przystanku do kładki mierzy ok. 1 km.

 

DZIEDZINIEC KAWIARNI „U PRZYJACIÓŁ”

 

Innym pomysłem na spędzenie czasu w pięknym miejscu jest kawiarnia, która posiada vintage klimat. Wejście do tego miejsca z ruchliwej, głosnej ulicy wywołuje uczucie podróży w czasie. Do magii tego lokalu dochodzi fakt, że można tam spotkac czasem kotka, który wygrzewa się na słonku. Kawiarnia znajduje sie przy ulicy Mielżyńskiego 27/29. 

 

PARK WILSONA

 

Park ten jest jednym z najbardziej zadbanych, a także najpiękniejszych i najciekawszych parków Poznania. Jest uważany za najstarszy ogród botaniczny. Znajduje się na osiedlu Łazarz, przy ulicy Śniadeckich 30. Jest otwarty od godziny 5am do 10pm. 

 

 

GALERIA MM

 

Świetną lokalizacją, jeśli chcemy zobaczyć miasto z góry jest taras widokowy Galerii MM. Wystarczy dostać się do części restauracyjnej na ostatnim piętrze, a tam z tarasu roztacza się ciekawy widok na Aleje Marcinkowskiego.

Taras jest dostępny od godz. 12, do zamknięcia galerii. Można też zarezerwować stolik na tarasie. Wejścia do Galerii znajdują się od strony Alei Marcinkowskiego i drugie od strony ulicy Święty Marcin.  

 


 

Tekst:

 

 

 

 

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Wilsona_w_Poznaniu#/media/Plik:Poznan...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Galeria_MM#/media/Plik:Pozna%C5%84,_ul._%C...(Galeria_Handlowa_MM).jpg