Było tak różnorodnie, jak i interesująco. To były kolorowe dwa tygodnie! A co dalej?

Wtorek, 24 kwietnia. Poznań United powróciły z #SociaLove w drugim tygodniu Social Inclusion Days. Tym razem odwiedziliśmy nadleśnictwo w Obornikach, aby wspólnie z naszymi studentami programu Erasmus+ zasadzić drzewa w ramach akcji „Las Erasmusa”. Podczas wyjazdu dowiedzieliśmy się o funkcjonowaniu nadleśnictwa, a także uczestniczyliśmy w ognisku zorganizowanym przez gospodarzy. To był wspaniały dzień na świeżym powietrzu, któremu przyświecało flagowe hasło projektu SocialErasmus - #LeaveYourMark.

Środa, 25 kwietnia. Środa upłynęła pod znakiem projektu Sport – w pubie Pad Club odbył się turniej gry w warcaby. Do zaciętej zabawy przyłączyli się zarówno całkowicie początkujący, jak i bardziej zaawansowani gracze reprezentujący Włochy, Turcję i Białoruś. Uczestnicy uczyli się nawzajem trików przydatnych w pozornie prostej grze, a obserwatorzy gorąco dopingowali zmagania na planszach. Kameralna grupa sprzyjała integracji, kontynuowanej następnie podczas afterparty w klubie Alibi. Będzie co wspominać!

Piątek, 27 kwietnia. W piątek, w ramach ostatniego wydarzenia z cyklu Social Inclusion Days odwiedziliśmy przedszkole specjalne nr 164, aby przybliżyć dzieciom kulturę naszych zagranicznych studentów. Dzięki Yagmur i Chrisowi dzieci miały niepowtarzalną okazję do poznania kultury Turcji i USA poprzez tradycyjne zabawy oraz piosenki. Dzieci nie pozostały im dłużne i również nauczyły swoich gości polskiej zabawy! Na tym się jednak nie skończyło – śpiewanie piosenek i nauka kroków do tańca były obowiązkowym punktem wizyty. Największym zainteresowaniem cieszyła się ESN-owa maskotka – Pyrek, z którym każde dziecko koniecznie chciało mieć zrobione zdjęcie!

Sobota, 28 kwietnia. Jednodniowa wycieczka do Wolsztyna okazała się wspaniałą okazją do pokazania Erasmusom całkowicie nowego oblicza Polski. Miasto znane z historycznych parowozów zachwyciło naszych międzynarodowych zwiedzających interesującymi eksponatami w swojej słynnej parowozowni, a przede wszystkim jedyną na świecie, corocznie odbywającą się Paradą Parowozów. Dzień zakończony został wspólnym obiadem i odpoczynkiem nad malowniczym Jeziorem Wolsztyńskim. Na pewno tam jeszcze wrócimy!

     

9 majaMobility Days

24 majaKayak Trip

Pamiętajcie też, że wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia sekcji śledzić możecie na bieżąco nie tylko za pośrednictwem ESN Weekly News. Na mieście mówi się, że warto polubić nasz facebookowy fanpage!

Dyżury ESN UAM Poznań: http://uam.esn.pl/en/office-hours

Skontaktuj się z ESN Weekly News: news.uam.poznan@esn.pl

Air Jordan 1