Środa, 22 listopada. W środę mieliśmy okazję wziąć udział w piątej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń roku – Erasmus Date Auction odbywającej się w klubie Van Diesel. Podczas aukcji każdy z gości miał okazję wylicytować randkę z 25 osobami – wśród nich byli zarówno Erasmusi, jak i członkowie wszystkich poznańskich sekcji ESN. Dla nich oraz dla osób licytujących nasi partnerzy przygotowali szczególne vouchery, m.in. do restauracji, kawiarni, kręgielni czy na lot śmigłowcem lub masaż. A to tylko część nagród, które były do zdobycia! Podczas wydarzenia odbywała się także loteria. Cały zysk z wydarzenia przeznaczony zostanie na pomoc rodzinie, która znajduje się w bazie potrzebujących w ramach corocznej akcji programu charytatywnego Szlachetna Paczka. Dziękujemy za Wasz udział!

Czwartek, 23 listopada. Czwartek skierował naszych Erasmusów do Energy Super Parku w Galerii Pestka. Sportowe wydarzenie pod wdzięczną nazwą „JUMP as high as you can” pozwoliło spożytkować nadmiar energii w niezwykle aktywny sposób, a 10 przybyłych Erasmusów poznawało nowe triki pod profesjonalnym okiem obecnych na miejscu animatorów. Jednak same skoki i salta to nie wszystko – uczestnicy mieli także okazję spróbować swoich sił w siatkówce na trampolinach! Dwie godziny świetnej zabawy minęły w mgnieniu oka – miejmy nadzieję, że już niedługo powtórka!

#PRday wybrany projektem tygodnia!

4 listopada 2017 r. dzięki pomysłowości i zaangażowaniu Członka Zarządu ds. Promocji, Hani Adamiec, oraz Członka Zarządu ds. Zasobów Ludzkich - Agnieszki Grzybowskiej, dzień szkoleniowy #PRday otrzymał tytuł Projektu Tygodnia Stowarzyszenia ESN Polska.

Szkolenia miały na celu zaznajomienie członków sekcji ESN UAM Poznań, a w szczególności jej najnowszych działaczy  - Świeżynek, z tajnikami pracy w grupie roboczej PR. Uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w trzech warsztatach: z zakresu marketingu i promocji, organizacji wydarzeń i komunikacji, a także z pracy z programem Photoshop.

Jeszcze raz gratulujemy pomysłodawczyniom i życzymy dalszych sukcesów i owocnej pracy!

Claudio Arsenio Corsetti - czy to przypadkiem nie jest nazwisko jakiejś włoskiej gwiazdy? No, właściwie do tego miana właśnie doszedł nasz nowy Erasmus Miesiąca, stając się niekwestionowaną gwiazdą wieczoru oraz „najdroższym” uczestnikiem aukcji Erasmus Date Auction. W udzielonym nam intrygującym wywiadzie opowiedział o swoim pozytywnym podejściu do życia, wyjątkowych planach na przyszłość oraz wszystkich wspaniałościach, które warto zobaczyć w Rzymie. Bez zbędnych wstępów, poznajmy Claudio!

ESN Weekly News: Dlaczego zdecydowałeś się wziąć udział w Erasmus Date Auction?

Claudio: Mnie i moim kolegom ogromnie spodobał się ten pomysł. Wydaje mi się, że jesteśmy osobami otwartymi i chętnymi do pomocy innym. Zdobyliśmy także niezłą popularność wśród innych uczestników Erasmusa, znamy sporo ludzi, więc pomyśleliśmy, że warto byłoby z tego skorzystać i zrobić coś wyjątkowego w charakterze charytatywnym. Dano nam możliwość, aby to ważne wydarzenie stało się jeszcze lepsze.

EWN: Była to spontaniczna decyzja?

Claudio: Właściwie tak. Siedzieliśmy sobie akurat z innymi Erasmusami w pubie, gdy pojawiła się przed nami propozycja występu. I chociaż żaden z nas nigdy nie robił nic podobnego, natychmiast postanowiliśmy, że podejmiemy wyzwanie i wesprzemy wasz event. Nie żałuję niczego!

EWN: Jakie to było uczucie, gdy aukcja ruszyła, a ty wstąpiłeś na czerwony dywan?

Claudio: Nie przywykłem za bardzo do występowania przed publicznością i - chyba jak każdy - nie czuję się zbyt swobodnie przed tak dużym gronem widzów. Ale tak czy inaczej pozytywnie wspominam tę chwilę. Było to zabawne i sympatyczne doświadczenie pełne dobrych emocji. Członkowie ESN-u oraz studenci Erasmusa w ogóle potrafią sprawić, że wszędzie czujesz się jak w domu.

EWN: Z tego, co mówisz, wynika, że mimo całej tremy sprawiało ci to także wiele przyjemności.

Claudio: Tak, jak najbardziej. Bawiłem się naprawdę świetnie i miałem ogromne szczęście, że wylicytowała mnie tak cudowna dziewczyna, za tak wysoką cenę.

EWN: Sprawiasz wrażenie naprawdę pozytywnej osoby z dużą dozą energii i inteligentnym poczuciem humoru. Skąd ty to bierzesz?

Claudio: Wszystko to czerpię od ludzi, z którymi się spotykam i spędzam czas. Możesz mieć w sobie multum pozytywnej energii, ale nie ma ona żadnego znaczenia, dopóki nie zaczniesz się nią dzielić z innymi. Pamiętaj, że twój uśmiech może zawsze zostać odwzajemniony. Natomiast co do mojego poczucia humoru, może być ono wynikiem spędzania zbyt dużej ilości czasu na oglądaniu Family Guy’a, Simpsonów i South Parku. (śmiech)

EWN: Studiujesz filmoznawstwo i teatrologię. Interesujesz się tym wyłącznie w sensie akademickim czy wiążesz z tym swoją przyszłość?

Claudio: Kinem i teatrem zacząłem się zajmować zaledwie parę lat temu. Uznałem je za świetne narzędzia do zgłębiania kultury humanistycznej. Tego rodzaju studia nie narzucają nam sztywnych reguł ani aksjomatów. Chcę przez to powiedzieć, że generalnie nie rządzą nami żadne nienaruszalne prawdy, co otwiera mi drogę do poznawania różnych odmian kultury. W przyszłości chciałbym zostać reżyserem teatralnym, kariery aktorskiej praktycznie nigdy nie rozważałem.

EWN: Czy są jakieś filmy lub książki – niekoniecznie należące do „mainstreamu” – które w szczególności cię zainteresowały i które uważasz za godne polecenia?

Claudio: Nie za bardzo przepadam za „mainstreamowym” kinem - na ogół jest okropne i przyprawia mnie o ból głowy! Uwielbiam na pewno wszelkie „spaghetti westerny” - Dobry, zły i brzydki czy też Django i Trinity. Jednymi z najciekawszych reżyserów naszych czasów są według mnie Quentin Tarantino i Charlie Kaufman (są świetni!).

Obecnie czytam Imię róży Umberto Eco i zdecydowanie mogę powiedzieć, że jego książki są jednymi z najlepszych, jakie kiedykolwiek miałem w ręce. Do moich ulubionych pisarzy należy także Nietzsche (który jest również znakomitym poetą).

EWN: Bardzo ciekawy wybór! Przyznam szczerze, że Imię Róży nadal figuruje na mojej liście lektur do przeczytania, więc pewnie wkrótce po nie sięgnę. Umberto Eco to włoski pisarz, całkiem znany zresztą. Ty również pochodzisz z Włoch, prawda?

Claudio: Tak, studiuję w Rzymie.

EWN: Jak jednak wiadomo, Rzym odwiedzany jest także przez rzesze turystów. Skoro spędziłeś tam już trochę czasu, to z pewnością masz jakieś swoje ulubione miejsca, które nie są aż tak dobrze znane i oblegane. Mógłbyś nam trochę o nich opowiedzieć?

Claudio: Jasne! Przede wszystkim Wzgórze Awentyn, z którego przez „dziurkę od klucza” można obserwować Rzym i Bazylikę w Watykanie. Potem jedna z moich ulubionych dzielnic - San Lorenzo. Naprawdę polecam, bo choć z początku może się wydać nieco dziwna, ma świetny klimat. Miejscem w Rzymie, które lubię najbardziej jest taras w pobliżu Koloseum. Większość ludzi o nim nie wie, bo żeby się do niego dostać, należy pokonać całe mnóstwo schodów. Przez to na ogół prawie nikt nie ma ochoty się na niego wspinać, mimo że na szczycie czeka nas niesamowity widok ogarniający ruiny starożytnego Rzymu. Są to miejsca wspaniałe, ale i tak nie jedyne. W Rzymie jest cała masa innych tajemnych miejsc. Koniecznie musisz je odwiedzić!

EWN: Brzmi obiecująco, może kiedyś uda mi się je zobaczyć. Domyślam się, że życie w Rzymie i w Poznaniu znacząco się od siebie różni. Czy dostrzegasz jakieś szczególne różnice kulturowe między Włochami a Polską?

Claudio: Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie sygnalizacja świetlna na drogach. W Rzymie nie zwraca się aż tak dużej uwagi na to, czy jest czerwone, zielone czy nawet fioletowe. Poznań jest niesamowitym miastem także z tego względu, iż pomimo że w ciągu dnia wszyscy są w nieustannym biegu, i tak nigdy nie jest za głośno.

EWN: Czy podczas twojego pobytu wydarzyło się już coś niezwykłego?

Claudio: Życie na Erasmusie jest dla mnie samo w sobie niezwykłe, co tyczy się wszelkich moich doświadczeń. Cieszę się, że tu jestem - zarówno na Erasmusie jak i w Polsce. Zdążyłem już spotkać parę świetnych ludzi o wielkim sercu i zawsze gotowych na nowe wyzwania. Cóż mogę powiedzieć? Każdy dzień spędzony w Polsce jest dla mnie nową, wspaniałą przygodą!

EWN: To naprawdę fantastyczna i radosna wiadomość. Oby tak dalej!

 

W imieniu ESN Weekly News z Claudio rozmawiała: Patrycja Płachecka

Tłumaczył: Janek Denka

Fot. Claudio Corsetti, Michał Antoniewicz

27 listopada – 10 grudnia Social Inclusion Days:

27 listopada – Charytatywne karaoke

29 listopada – Zajęcia z języka niemieckiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

1 grudnia – Wieczór zmysłów

4 grudnia – Charytatywna zumba

6 grudnia – Mikołajki dla dzieci

8 grudnia – Wizyta w schronisku dla zwierząt

 

28 listopada KEEP the ‘80s ALIVE

30 listopada Andrzejki

2 grudnia #SkillsDay

9 grudnia Wycieczka do Wrocławia

Pamiętajcie też, że wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia sekcji śledzić możecie na bieżąco nie tylko za pośrednictwem ESN Weekly News. Na mieście mówi się, że warto polubić nasz facebookowy fanpage!

Dyżury ESN UAM Poznań: http://uam.esn.pl/en/office-hours

Skontaktuj się z ESN Weekly News: news.uam.poznan@esn.pl

 

Air Jordan 1