Niezapomniana wycieczka do Torunia, wizyta u poznańskich przedszkolaków, odkrywanie tajemnic Erasmusa i projekcja filmu o Dakarze – to wszystko (a nawet więcej) w tym wydaniu ESN Weekly News!

Sobota-niedziela, 17-18 marca. Miniony weekend upłynął nam bardzo aktywnie – pokaźna grupa studentów stawiła się bowiem skoro świt na dworcu kolejowym, żeby wyruszyć w niezapomnianą podróż do miasta Mikołaja Kopernika, pierników i astronomii. Atrakcji było sporo, począwszy od zwiedzania miasta z przewodnikiem, poprzez Muzeum Piernika (gdzie każdy mógł wykazać się kulinarnymi zdolnościami i upiec swój własny toruński przysmak!), aż po seans filmowy w lokalnym planetarium. Po drodze erasmusowi podróżnicy zatrzymali się w Muzeum Staromiejskim, wspięli na główną wieżę miasta, a również – jakżeby inaczej – korzystali z czasu wolnego zwiedzając lokalne restauracje i kluby. Następny przystanek: Wrocław, 14-15 kwietnia! Jesteście gotowi?

Wtorek, 20 marca. Nowy tydzień - nowa dawka #SociaLove! We wtorkowy poranek powitaliśmy wiosnę wraz z dziećmi z zaprzyjaźnionego przedszkola Mali Europejczycy, gdzie dzieci jak zawsze przywitały swoich międzynarodowych gości pełnią entuzjazmu i niegasnącą ochotą do wspólnej zabawy. Silna grupa studentów reprezentujących Turcję, Niemcy i Hiszpanię radośnie spędzała czas ze swoimi nowymi małymi przyjaciółmi nie tylko się bawiąc, ale także śpiewając oraz... ćwicząc umiejętności językowe! Nie było łatwo rozstać się z maluchami, dlatego kolejna wizyta już zaplanowana – maj będzie należał do nich! Dołączycie?

Wtorek, 20 marca. Pokolenie Erasmusa – mówi Wam to coś? We wtorek odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdu na wymianę do Hiszpanii. Szybko przybrało formę warsztatów, gdzie siedzący w kręgu uczestnicy poznawali się wzajemnie, a najpopularniejszymi pytaniami były oczywiście te o kierunki studiów i... wyjazdów. Każdy mógł pochwalić się swoimi językowymi umiejętnościami, a także dowiedzieć co oznacza słynne "fiesta, siesta i maniana" i poznać hiszpańskie klimaty „od kuchni” z opowieści i anegdotek bardziej doświadczonych erasmusowych podróżników, żeby następnie móc znaleźć odpowiedzi na swoje wszystkie palące pytania. Nigdy więcej wątpliwości!

Środa, 21 marca. Środa była fantastycznym dniem dla wszystkich kinomaniaków. Mieli oni okazję udać się do Domu Bretanii i obejrzeć projekcję filmu Market Imaginary opowiadającego fascynującą historię jednego z targów w Dakarze. Projekcja filmu była również świetną szansą na podszkolenie języka francuskiego, jako że pokaz miał na celu ukazać oryginalny obraz przedstawianych sytuacji – angielskie napisy pomogły natomiast w zrozumieniu go osobom spoza tego kręgu językowego. Godzinny dokument wniósł wiele w życie wszystkich widzów, ukazując nieznaną dotąd większości stronę Dakaru!

Rekrutacja zakończona! Chociaż miniony tydzień był dla nas także czasem wytężonej pracy, naszym Erasmusom mogło umknąć to, co zadziało się w naszej sekcji ESN. W poniedziałek w DS „Jowita” odbyło się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne, podczas którego studenci UAM (i nie tylko) mogli dowiedzieć się, czym jest i jak funkcjonuje Erasmus Student Network. Na nasze konto zaś wpłynęła olbrzymia liczba wniosków od osób, które wyraziły chęć działania w naszej organizacji. Po ponad dwóch dniach rozmów udało nam się wyłonić najlepszych kandydatów, mimo że decyzje wcale nie były łatwe! Od teraz nasz zespół wspomagać będzie silna drużyna ponad 30 praktykantów. Mamy nadzieję, że sprawdzą się w naszej codziennej współpracy, a Wy, drodzy Erasmusi, już niedługo poznacie nowe twarze ESN-u!

14 – 15 kwietnia Wycieczka do Wrocławia

Pamiętajcie też, że wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia sekcji śledzić możecie na bieżąco nie tylko za pośrednictwem ESN Weekly News. Na mieście mówi się, że warto polubić nasz facebookowy fanpage!

Dyżury ESN UAM Poznań: http://uam.esn.pl/en/office-hours

Skontaktuj się z ESN Weekly News: news.uam.poznan@esn.pl

Air Jordan 11 For Sale