Ten tydzień to prawdziwa miriada wydarzeń – wśród warsztatów, wycieczek i wydarzeń sportowych każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Poniedziałek, 4 grudnia. Pierwsza wizyta w klubie dla niedowidzących i niewidomych okazała się ogromnym sukcesem – zarówno frekwencyjnym, jak i organizacyjnym. Pokaźna grupa Erasmusów pochodzących z najróżniejszych krajów Europy dała się poznać podopiecznym instytucji jako otwarci, rozmowni i pełni empatii ludzie. Po przedstawieniu się przez gospodarzy oraz gości grupa podzieliła się na pary i trójki, po czym natychmiast rozgorzała żywa dyskusja – Erasmusi opowiadali o swojej kulturze i tradycjach, a klubowicze dzielili się ciekawostkami na temat Polski i Poznania. Na końcu spotkania przybyli goście zostali obdarowani czekoladowymi Mikołajkami, a gospodarze odśpiewali „Sto lat” dla jednej z ESN-erek, która obchodziła wkrótce urodziny. Było super!

Poniedziałek, 4 grudnia. Jak najlepiej rozpocząć tydzień? Aktywnie! Dlatego też poniedziałkowy wieczór spędziliśmy w zaprzyjaźnionej szkole tańca BESTIME na zajęciach zumby. Grupa studentów, pod czujnym okiem swojej Ambasadorki - Asi Ćwiklińskiej, z ogromnym zaangażowaniem uczyła się przygotowanych przez nią układów. Królowało latino, ale i czarne rytmy. Wydarzenie zostało połączone ze zbiórką słodyczy dla dzieci z domu dziecka. Po raz kolejny udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym - kiedy powtórka?

Środa, 6 grudnia. Mikołajki to wyjątkowy dzień, dlatego postanowiliśmy tak też je spędzić. W środowe przedpołudnie zawitaliśmy do przedszkola „Mali Europejczycy”, gdzie dzieci entuzjastycznie powitały Martinę, Hazel i Ege. Po krótkim wstępie, gdzie przedszkolaki za zadanie miały odgadnąć kraj pochodzenia naszych Erasmusów na podstawie ich języków ojczystych – włoskiego, filipińskiego i tureckiego – gospodarze wraz z gośćmi z ochotą przeszli do przygotowanych dla nich zadań. Wspólnie spędziliśmy czas na kolorowaniu papierowych bombek i klejeniu łańcuchów, którymi następnie dekorowaliśmy choinkę. Dzieci po raz kolejny oczarowały naszych studentów, a w powietrzu dało się już poczuć magię świąt. Aż żal, że to już ostatnia wizyta w przedszkolu w tym roku!

Sobota – niedziela, 9-10 grudnia. W ten mroźny weekend wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy uroczy jarmark świąteczny na starym rynku, muzeum wody — Hydropolis oraz wjechaliśmy na 49. piętro najwyższego budynku w Polsce, jakim jest Sky Tower. Panorama miasta z góry była zachwycająca! Mimo mroźnej pogody dużym powodzeniem cieszyła się też wizyta we wrocławskim zoo. Ale chyba najwięcej zabawy Erasmusom sprawiło poszukiwanie krasnali poukrywanych w mieście. Wycieczka była jak najbardziej udana i śmiało można powiedzieć, że nawet zima nie jest straszna, kiedy jest się w tak pięknym miejscu!

13 grudnia – Volleyball Wednesday
13 grudnia – International Christmas Eve
14 grudnia – Meal for the Homeless
15 grudnia – Frida Kahlo