Pożegnania nadszedł czas, ale zanim o tym – przeczytajcie co działo się ostatnio w życiu Erasmusów i jaka była największa polska przygoda Chrisa z Tajwanu!

Środa, 30 maja. Tego dnia postanowiliśmy nieść dobrą nowinę – zbliżał się Dzień Dziecka, a wiele maluchów leży w szpitalu i nie mają możliwości spędzać tego wyjątkowego dnia w roku na zabawach i uciechach jak ich rówieśnicy. Korzystając z pięknej, majowej pogody rozłożyliśmy koce w Parku Dąbrowskiego i razem z naszymi przyjaciółmi z zagranicy napisaliśmy szereg pełnych otuchy i wsparcia listów do chorych dzieci, chcąc je podnieść na duchu i choć na chwilę rozweselić. Akcja zakończyła się powodzeniem, gdyż wszyscy zebrani entuzjastycznie zaangażowali się w bezinteresowną pomoc innym! Na pewno powtórzymy to wydarzenie nie raz – bo kto by nie chciał zostać ESN-owym aniołkiem i wywołać uśmiech na twarzy innych?

Czwartek, 7 czerwca. Czwartkowy poranek był wyjątkowy dla dzieci z przedszkola nr 148 „Mali Europejczycy” w Poznaniu. Tego dnia odwiedzili ich bowiem studenci programu Erasmus wraz z członkami ESN UAM Poznań, aby opowiedzieć o kulturze i tradycjach krajów z których pochodzą oraz spędzić czas na wspólnej zabawie i grach. Dzięki temu najmłodsi mieli możliwość dowiedzieć się nowych rzeczy o innych kulturach, a dla studentów programu Erasmus była to okazja do zapoznania się ze środowiskiem lokalnym oraz rozwinięcia własnych umiejętności dzięki pracy z dziećmi. Z racji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka nie obyło się bez licznych atrakcji i niespodzianek! Dla uczestników spotkania – zarówno dzieci, jak i studentów – był to z pewnością niezwykły i pełen zabawy dzień, tym bardziej wart zapamiętania!

Piątek, 8 czerwca. Wieczorną porą Sala A w DS Jowita zmieniła się w miejsce burzliwych dyskusji. Wszystko to za sprawą wydarzenia, na które czekało wielu członków naszej Sekcji – Walnego Zebrania Członków. Zaczęliśmy od wysłuchania podziękowań ustępujących członków – oczywiście nie obyło się bez wzruszeń! Następnie przeszliśmy do wyboru członków nowego Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Delegata i Vice Delegata. Każdy z prezentowanych kandydatów dzielnie zniósł napór wielu pytań, które zadawała im widownia, dając oznakę tego, że są godni zasiadać w Zarządzie Sekcji ESN UAM Poznań. Usłyszeliśmy wiele obietnic i zapowiedzi lepszego jutra – a zatem miejmy nadzieję, że nowy Zarząd sprawi, że nasza Sekcja będzie jeszcze lepsza niż jest, a nowo wybranym życzymy braku problemów, wielu pomysłów i trzymamy kciuki, żeby na nowej ścieżce rozwoju nic nie stało Wam na drodze!

Piątek, 15 czerwca. Czas pożegnań nigdy nie jest łatwy – to niezaprzeczalnie wiemy wszyscy. Pozostało nam natomiast pytanie, jak możemy uczcić ten nieuchronny (aczkolwiek wzruszający) moment. Trzeba przyznać, że impreza w stylu hawajskim na plaży brzmi jak marzenie! I ten cel postanowiliśmy zrealizować dzięki życzliwości właścicieli Barbarki ze spokojem. Podczas spotkania ogłosiliśmy wyniki internetowego konkursu „Erasmus Awards”, w którym nasi Erasmusi mogli wyłonić ze swojego grona zwycięzców w takich kategoriach jak: „The Legend”, „The Best Couple”, „Party Animal” czy „SocialErasmus Hero”. Laureatów uhonorowaliśmy medalami, a szczególne brawa otrzymali „Erasmus Queen” i „Erasmus King”. To było naprawdę wspaniałe przeżycie! Cieszymy się, że mogliśmy świętować razem z Wami!