Rok akademicki dobiega końca, ale my nie zwalniamy tempa! Sprawdźcie, jakie atrakcje przyniósł nam ostatni tydzień.

Środa, 23 maja. Środa była fantastycznym dniem dla wszystkich zapalonych fanów Harry’ego Pottera! W Domu Studenckim Danuśka został zorganizowany pokaz jednego z filmów z serii - tym razem wybór padł na pierwszą część, czyli Kamień Filozoficzny z 2002 roku. Widzowie po raz kolejny mogli śledzić pierwsze spotkanie głównego bohatera z Voldemortem. Niemniej jednak na tym nie kończyły się atrakcje tamtej nocy! Największą zabawą była gra z magicznymi napojami. Każde pojawienie się na ekranie blizny Harry’ego w kształcie błyskawicy bądź sceny z jedzącym Ronem Weasleyem związane było z wypiciem jednego łyku.

Czwartek, 24 maja. Tego dnia postawiliśmy na aktywne spędzanie czasu. Dużą grupą pojechaliśmy pociągiem do Puszczykowa, aby tam rozpocząć nasz spływ kajakowy. 18 kajaków wypłynęło w stronę Poznania, by w pięknych okolicznościach przyrody przeżyć wielką przygodę. Na mecie, zlokalizowanej przy moście św. Rocha, na wszystkich uczestników czekała nagroda, jaką był wspólny grill oraz zabawy. Wypad kajakowy uważamy za udany i nie raz z chęcią powtórzymy w przyszłości!

Sobota, 26 maja. To już jedna z ostatnich wycieczek w tym roku akademickim – tym razem pojechaliśmy do oddalonego o zaledwie kilkanaście kilometrów Kórnika, miasta słynącego z historycznego Zamku oraz parku z rzadkimi okazami drzew. W trakcie naszego zwiedzania nie mogliśmy ominąć żadnej z komnat dawnego domu Działyńskich, poznając jednocześnie fascynującą historię Białej Damy, która, według krążącej legendy, regularnie ukazuje się zwiedzającym! Następnie udaliśmy się do parku, by podziwiać oryginalne twory natury i w pełni wykorzystać piękną, słoneczną pogodę. Wycieczkę zaliczamy do udanych!

28 majaConcert Howland & Breckenridge - A Fusion of Two Musical Worlds

30 majaBecome an Angel with ESN UAM Poznań

Pamiętajcie też, że wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia sekcji śledzić możecie na bieżąco nie tylko za pośrednictwem ESN Weekly News. Na mieście mówi się, że warto polubić nasz facebookowy fanpage!

 

Dyżury ESN UAM Poznań: http://uam.esn.pl/en/office-hours

Skontaktuj się z ESN Weekly News: news.uam.poznan@esn.pl