I tak się trudno rozstać...  Poza naszym legendarnym już Farewellem, w tym tygodniu studenci Erasmusa mieli okazję złożyć wizytę w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a ci lokalni – dowiedzieć się dlaczego to właśnie oni powinni wyjechać na swoją wymianę!

Wtorek, 16 stycznia. Pamiętacie żądnych wiedzy seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku? To właśnie z nimi postanowiliśmy rozpocząć nowy, pełen #SociaLove rok. Tym razem otrzymaliśmy zaproszenie do grupy języka włoskiego. Na spotkanie wyruszyły Erica i Martina, które opowiedziały studentom o swojej rodzinnej miejscowości, a także wysłuchały krótkich wystąpień gospodarzy na temat Poznania, kuchni i sportowców. Pozostała część zajęć upłynęła na dyskusjach oraz poczęstunku, przygotowanym przez kursantów. Włoszki wróciły do domów z torbami pełnymi ciastek, a my już dzisiaj zapraszamy na kolejną przygodę z dzielnymi seniorami – tym razem będzie to grupa francuska! Who's in?

Środa, 17 stycznia. Farewell Party, czyli impreza pożegnalna dla kończących swój pobyt w Poznaniu studentów zagranicznych odbyła się w środę w klubie 9stóp. W czasie ostatniego w tym semestrze wydarzenia organizowanego przez naszą sekcję, wyjeżdżający niedługo studenci mieli okazję nie tylko pożegnać się z przyjaciółmi, lecz także dobrze się bawić! Muzyka była głośna, a atmosfera fantastyczna, lecz najważniejszym punktem programu była ceremonia rozdania nagród Erasmus Awards. Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy, a wszystkim naszym erasmusowym przyjaciołom ślemy podziękowania za tak wspaniale wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że bawiliście się świetnie, a przyjaźnie, które nawiązaliście w czasie swojego pobytu w Poznaniu przetrwają próbę czasu.

Czwartek, 18 stycznia. Czwartkowy wieczór rozpoczął serię spotkań pt. „Erasmus bez tajemnic”, podczas których polscy studenci mają okazję spotkać się z byłymi stypendystami programu wymiany zagranicznej i w przyjaznej, niezobowiązującej atmosferze dostać odpowiedzi na palące ich pytania. Wydarzenie miało miejsce na Wydziale Nauk Społecznych UAM i dotyczyło jednych z najczęściej wybieranych przez studentów krajów: Włoch, Francji i Niemiec. Czy stereotypy na temat tych państw i samego wyjazdu aby na pewno są prawdziwe? To właśnie miało się okazać. Zebrani wysłuchali opowieści o przeżyciach i doświadczeniach związanych z pobytem za granicą, po czym nastąpiła lawina pytań odnosząca się do codziennych trudności, uczelni i życia towarzyskiego. Spotkanie odbyło się w miłym towarzystwie i niekiedy żartobliwej atmosferze (nie zabrakło również gier integracyjnych), a ciekawość przybyłych została, miejmy nadzieję, zaspokojona.

22-29 stycznia – Zostań Mentorem Erasmusa

27 stycznia – Concert Pubblicato in Venezia by Musica Graciana

Pamiętajcie też, że wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia sekcji śledzić możecie na bieżąco nie tylko za pośrednictwem ESN Weekly News. Na mieście mówi się, że warto polubić nasz facebookowy fanpage!

Dyżury ESN UAM Poznań: http://uam.esn.pl/en/office-hours

Skontaktuj się z ESN Weekly News: news.uam.poznan@esn.pl