Sekcja ESN UAM Poznań przy współpracy z sekcjami ESN UE Poznań oraz ESN WSB Poznań miała przyjemność gościć uczestników National Boards Meeting, które odbyło się w dniach od 4 do 6 września 2009 w Poznaniu.

Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Zarządu Erasmus Student Network International: Przewodnicząca Marketa Tokova, Wiceprzewodnicząca Veeli Oeselg, członek Zarządu ds. finansowych Troels Christensen oraz członek Zarządu ds. kontaktów zewnętrznych Tajana Nikolić. Gościliśmy także przedstawicieli Zarządów następujących krajów: Czech, Francji, Niemiec, Węgier, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii. Pojawiła się także 3-osobowa reprezentacja ESN Polska z Przewodniczącą Magdaleną Pawelczyk na czele.

Przybywający uczestnicy byli odbierani osobiście z lotniska lub też dworca kolejowego przez członków sekcji, a następnie kwaterowani w Domu Studenckim Jowita. Goście bardzo chwalili zarówno standard zakwaterowania, jak i bardzo korzystne położenie akademika. Obrady odbywały się w Budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wybór sali był spowodowany brakiem Internetu bezprzewodowego w budynkach UAM znajdujących się w centrum miasta, a był to jeden z wymogów organizowanego spotkania.

Sekcje poznańskie były także zaangażowane w organizację czasu wolnego. W piątek został zorganizowany Eurodinner, podczas którego serwowane były potrawy z różnych zakątków Europy, oraz zabawy team-bulidingowe. W sobotę zorganizowane zostało zwiedzanie Poznania poprzez grę polegającą na odnalezieniu budynków przedstawionych na zdjęciach. Dzień zakończyła wspólna impreza integracyjna.

Powodzenie organizacji National Boards Meeting pokazuje, że sekcja ESN UAM Poznań jest w stanie sprostać przeprowadzeniu dużego wydarzenia już nie tylko o randze ogólnopolskiej, ale również międzynarodowej. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie oraz kontakty międzynarodowe pozwolą nam jeszcze lepiej radzić sobie z działalnością na rzecz studentów zagranicznych.